Дата: 21.02.2024 14:00

«Бережімо наш скарб - рідну мову!»- під таким гаслом були проведені заходи в Царичанському ліцеї до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Протягом дня класоводи та вчителі-філологи провели різні види робіт, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови. Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів проведення ранкових зустрічей за темою «Без мови немає народу»;· виставок малюнків «Мова – душа народу» , «Мова – це скарб нації», «Не бійтесь заглядати у словник…»;· оформлення стіннівок на тему : «О мово! Душа голосна України»;· вікторина «У світі цікавих слів і висловів»;( робота з фразеологізмами)· тематичних уроків «Мова нас єднає», «Рідна мова», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;· конкурсів читців поезій про мову;· робота над асоціативним кущем « Мово калинова».Діти залюбки взяли участь в мовних іграх.З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.