День пам'яті Захисників України

Дата: 29.08.2023 15:22

День пам'яті Захисників України Щороку 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну, цей день – для гідного вшанування їхньої пам’яті.

У День пам’яті захисників України учнівські колективи та члени рою «Орільські джури» Царичанського ліцею долучилися до акції «Сонях». Провели майстер клас по виготовленню стилізованого соняха з тканини та вручили їх жителям Царичанської громади.

Сьогодні день, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам’яті.

Адже герої живі, поки жива пам’ять про них!