#scientists_women_dnipro

Дата: 02.02.2024 15:24

Холопченко Настя Здобувачка отвіти 9-Г класу,14 років Царичанський ліцей Царичанської селищної ради Керівник:Тарчан Світлана Григорівна Під час другої світової війни Хеді Ламар проявила себе як учений і разом зі своїм другом композитором Джорджем Антейл запатентувала систему управління торпедами, а також приватні системи зв’язку, що включають передачу помилкових каналів на різних частотах. У той час ці патенти не були реалізовані, але потім стали основою для зв’язку з розширеним спектром, і сьогодні використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS. Винахід прийняли в бюро патентів, однак американський флот відкинув проект через складність в реалізації. Через півстоліття саме на системі «стрибаючих частот» або «псевдовипадкової перебудови робочої частоти» утворилися такі види передачі даних, як мобільний зв’язок GSM і Bluetooth.