Мова – код нації«Бережімо наш скарб - рідну мову!»

Дата: 21.02.2023 16:49

Мова – код нації«Бережімо наш скарб - рідну мову!» - під таким гаслом були проведені заходи в Царичанському ліцеї до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Протягом дня проводилися різні види робіт, на яких учні ліцею та члени рою «Орільські джури» поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів, які провели вчителі-філологи на своїх уроках:

· ранкові зустрічі за темою «Без мови немає народу» (1-2 класи);

· вікторини «У світі цікавих слів і висловів» (2-4 класи);

· тематичні уроки «Мова нас єднає», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу» (1-11 класи);

· відео-подорожі «Легенди минулих віків»;

· конкурси скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити»;

· уроки-практикуми «Мовні цікавинки» (5-6 класи);

. уроки вільних думок (7-8 класи);

. презентації «Подорож у минуле» (9-11 класи).

Школярі залюбки взяли участь в мовних іграх.

З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.