О рідне слово! Хто без тебе я?

О рідне слово! Хто без тебе я? Із 19 по 21 лютого 2020 року в КЗ «Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» були проведені заходи до Дня рідної мови: учні 10-А, 11-А профільних класів (профіль української філології) писали диктант «Мова – єдність етносів України»; в читальній залі працювала тематична виставка «Рідна мова – основа життя»; для учнів 2 класів класоводом 2-В класу Шаповал В.В. було проведено свято «Моє багатство – рідна мова»; учні 5-11 класів стали учасниками флешмобу «Українська мова: цікаві цифри». Для учнів 10-11 класів було проведено круглий стіл «О рідне слово! Хто без тебе я?» Старшокласники, спробувавши себе в ролі лінгвістів, літературознавців, істориків, культурологів, соціологів, політологів, фольклористів, журналістів намагалися розкрити значущість рідної мови для кожної людини як у національному, так і в загальнолюдському контекстах. «Соціологи» (Різник М., Білоцерківська А., Бочка Д. – 11-А клас) повідомили, що більшість респондентів школи вважають рідною саме українську мову; «лінгвіст» Шаульська В. (10-А клас) та «літературознавець» Никонюк Л.(10-А кл.) ознайомили слухачів із науковими особливостями мови, змінами у Правописі; «історики» (Рижай М. та Сиса Д. – 11-А клас) розповіли про історичний поступ рідної мови; «культоролог» Дуванський Д. (11-Аклас) розкрив культуроносну функцію мови; «політологи» Базилюк С. та Божко Д.(10-Б клас) акцентували увагу на націєтвірній ролі мови та основних напрямах мовної політики держави; «фольклористи» (Молодан Д., Лубко С., Мітлицька Н. – 10-Б клас) представили фольклорне підґрунтя рідної мови. На запитання «журналістів» (Лисенко Ю. та Кірієнко А. – 11-А клас) учасники «круглого столу» відповідали аргументовано, демонструючи належний рівень комунікативної компетентності. Бути українцем – то насамперед мовна ознака – такого висновку дійшли старшокласники. Вони переконалися в тому, що справжній патріот має знати, плекати і популяризувати рідну мову як найдорожчий скарб. Тож відповідь на питання: «О рідне слово! Хто без тебе я?» учасники «круглого столу» отримали однозначну: «Ніхто!» … Рідна мова – невмируща, бо в ній безсмертя народу. Тож її подальша доля – у наших руках, руках молодого покоління патріотів України.

15:54 21.02.2020

Герої не вмирають

Герої не вмирають У КЗ «Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» були проведені заходи до Дня Героїв Небесної Сотні.

11:53 16.02.2020

Вогняне горнило бойових дій

Немало часу минуло… Заживають рани… Сьогодні ми віддаємо глибоку шану усім солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в «гарячих» точках планети. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,31-ї річниці виведення військ з Афганістану, вшанування загиблих в Афганістані українців у КЗ «Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів » були проведені заходи: уроки мужності «Військову форму одягли сини…», у читальній залі оформлена виставка тематичної літератури щодо висвітлення історії війни в Афганістані 1979-1989 рр.; були проведені військово-спортивні змагання для учнів 10-х класів . Основною метою проведених заходів було виховання патріотичних почуттів та свідомості. Схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся. Ми в боргу перед тими , хто сьогодні захищає всіх нас.

16:20 14.02.2020